Satın aldığım ürünü iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım ?

hayatikodla.net’ten satın aldığınız her hangi bir ürünü demo incelemesini yaparak satın aldığınız için; mevzuat gereği iadesi mümkün değildir. Yazılım bilgisayarlar üzerine kurulduğu için kurulumun kaldırılması ile ilgili bir doğrulama yapılamadığından iade edilemez. Aynı sebepten dolayı verilen lisans değiştirilemez. Lisanslar farklı bir kullanıcıya devredilemez.

Bu konu ile ilgili haklar yazılım kurulması sırasında lisanslama ile ilgili olarak ekrana gelmektedir. Kullanıcı lisanslamayı kabul ettiğinde bu şartları kabul etmiş sayılır.

Cayma hakkı nedir?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince, alıcıların mal satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibaren, hizmet satışına ilişkin işlemlerde satın almanın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve herhangi bir cezai şart ödemeden satın aldıkları ürünleri iade etme hakları vardır. Ancak Yazılım programlarında veya mal/hizmetin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı bulunmaktadır. Bu durumlarda alıcı cayma ve iade hakkını kullanamaz.

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?

Mevzuat niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler, Alıcı aşağıdaki hallerde cayma ve iade hakkını kullanamaz:

Alıcının, 14 gün içinde mağazaya iade talebinde bulunduğu halde iadesi mümkün olmayan durumlar aşağıdaki gibidir:

Mevzuat uyarınca Alıcı aşağıdaki hallerde cayma ve iade hakkını kullanamaz:

  • 1- Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen yazılım ürünleri, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler,
  • 2- Kopyalanması mümkün olan ürünlerin paketinin açılması (Yazılım Programları, CD, DVD vb.)
  • 3- Elektronik ortamda anında (uzaktan) ifa edilen yazılım hizmetleri veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallar,
  • 4- Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri, cayma hakkı ve ürün iadesi dışındadır.
  • 5- Cayma hakkının kullanılabilmesi için mal/hizmetin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı bulunmaktadır.

Ürünü satın alan Çözüm Ortağına veya Bayi ise ödeme yapılmaz.

Tüm bu ve/veya farklı problemleriniz ile ilgili olarak konu başlığına İADE yazdığınız bir e-maili;

[email protected]’e atmanız yeterli. Müşteri temsilcilerimiz konuyla ilgili sizinle en kısa zamanda kontak kuracaklardır.

Para İadesi Hakkında

Satın aldığınız yazılımın 14 gün içinde lisansını etkileştirmediğiniz takdirde. Yazılım loglarına bakılarak teyit ederiz ve lisans hiç kullanılmamış ise para iadesini gerçekleştiririz.